درخشش دو پژوهشگر برتر پژوهشکده علوم زیست پزشکی خلیج فارس

17 آذر 1401
دو پژوهشگر دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر در جمع پژوهشگران برتر استان مورد تجلیل قرار گرفتند.

در مراسمی که در سالن اجتماعات ابن‌سینا دانشگاه خلیج فارس برگزار شد از پژوهشگران برتر استان تجلیل شد که دکتر محسن کشاورز به‌عنوان پژوهشگر برتر حوزه علوم پزشکی و پروفسور ایرج نبی‌پور به عنوان دانشمند یک درصد برتر مورد تجلیل قرار گرفتند.

رییس دانشگاه خلیج فارس در این مراسم که به مناسبت روز پژوهش برگزار شد، گفت: استان زرخیز و ثروتمند بوشهر با دارا بودن ذخایر عظیم نفت و گاز و بهره‌مند بودن از نعمت خلیج فارس به حوزه‌های مختلفی دسترسی دارد و با پژوهش‌های کاربردی می‌توان سودمندانه از آن بهره برد.

دکتر مدرسی اضافه‌کرد: باید در تحقیق و پژوهش به صورت کاربردی و با نگاهی مسئله محور برای حل مسائل و چالش‌های پیش رو چه در استان و چه در کشور عمل کنیم.

در این آیین از 7 پژوهشگر برتر استان در حوزه‌های علوم پایه، علوم انسانی و هنر، فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی و علوم پزشکی، یک پژوهشگر برتر دستگاه‌های اجرایی و یک فناور برتر تجلیل شد و هچنین از اعضای هیأت علمی برتر در ارتباط با صنعت و جامعه استان، دانشمند یک درصد برتر، دستگاه‌های برتر حامی پژوهش و فناوری استان و واحدهای تحقیق و توسعه برتر تقدیر به عمل آمد.

دکتر محسن کشاورز دارای دکترای تخصصی ویروس‌شناسی از دانشگاه علوم پزشکی ایران و عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات طب گرمسیری و عفونی خلیج فارس، وابسته به پژوهشکده علوم زیست پزشکی خلیج فارس است که تا کنون بیش از 45 مقاله در مجلات معتبر جهانی به چاپ رسانده است.

دکتر ایرج نبی‌پور نیز استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر، عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات زیست فناوری دریایی خلیج فارس، وابسته به پژوهشکده علوم زیست پزشکی خلیج فارس است که تا کنون بیش از 400 مقاله در جملات معتبر جهانی به چاپ رسانده و بیش از 50 کتاب نیز تألیف و به چاپ رسانده است.


کلمات کلیدی:
ایرج_نبی_پور     محسن_کشاورز     پژوهشگر_برتر    

تاریخ بروز رسانی:   21 آذر 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >