پیوندها  
  مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی
مرکز تحقيقات اخلاق و تاريخ پزشکی با همين هدف در سال ۱۳۸۱و با تصويب شورای عالی دانشگاه علوم پزشکی تهران تاسيس يافت. اين مرکز در سال ۱۳۸۳مورد موافقت اصولی و در سال ۱۳۸۵مورد موافقت قطعی شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی کشور قرار گرفت. هدف اساسی اين مركز سامان دادن به پژوهش‌های بنيادی، اپيدميولوژيك و بالينی در زمينه اخلاق و تاريخ پزشكی ، در جهت اصلاح نظام ارائه خدمات بهداشتی درمانی كشور متناسب با فرهنگ و جامعه اسلامی، می باشد.

  پژوهشکده علوم غدد و متابولیسم
ما به عنوان مركز نمونه پژوهشي و قطب علمي آموزشي در حوزه غدد درون‌ريز و متابوليسم برآنيم كه در راستای تحقق اسناد بالادستی از جمله سند چشم انداز بیست ساله جمهوری اسلامی ایران، نقشه جامع نظام سلامت و نقشه جامع علمی کشور با گسترش فرهنگ پژوهش و انجام تحقيقات بنيادي و كاربردي و ارايه آموزش و راه كارهاي پيشگيري و درماني در زمينه‌ هاي مرتبط با بيماري هاي غير واگير به خصوص ديابت، ‌استئوپروز، تيروييد و اختلالات متابوليك در راستاي حفظ و ارتقاء سلامت جامعه پيشرو باشيم. خدمات ما با استفاده از فن‌آوري‌هاي پيشرفته و كار آمد به جامعه پزشكي، ‌پژوهشگران،‌ بيماران و مردم در سطح كشور، منطقه خاورميانه و حوزه خليج فارس از طريق گسترش مرزهاي دانش و نهادينه كردن فرهنگ پژوهش در راستای ارتقاء سلامت جامعه، ارتقاء سطح دانش عمومي و تخصصي در زمينه‌هاي مرتبط، استقرار و ارتقاء نظام مديريتي مركز، توسعه و تأمين منابع مالي (داخلي- خارجي)، ارتقاء جايگاه و اعتبار علمي مركز ارايه خواهد شد.

  دانشگاه علوم پزشکی و خدمات یهداشتی درمانی تهران
تاريخ علم در ايران عمري دراز دارد و قدرت دانش طب در اين سرزمين به بلنداي تاريخ آن است. از تأسيس مدرسه طب جندي‌ شاپور تاكنون 1700 سال مي‌گذرد و در اين رهگذر دانشمندان و حكيمان ايراني در زمانهاي مختلف ستاره‌هاي درخشان آسمان دانش بشري بوده‌اند و گستره علمي جهان چندين قرن متمادي متأثر از انديشمندان ايراني به خصوص طبيبان بنام روزگار، همچون رازي، ابن سينا، اهوازي، فارابي، بيروني و جرجاني بوده است. اكنون دانشگاه علوم پزشكي تهران به عنوان قديمي‌ترين مركز آموزش عالي نوين كشور و بزرگترين دانشگاه علوم پزشكي، ميراث‌دار اين تاريخ پر گوهر است. خوشبختانه اين دانشگاه در سال جاري در آغاز هشتمين دهه تأسيس موفق به دستيابي به ممتازترين مراتب علمي كشور شده است كه بارزترين آن كسب عنوان برترين دانشگاه علوم پزشكي كشور مي‌باشد. اولين مركز نوين آموزش پزشكي در سال 1230 به عنوان بخشي از مدرسه دارالفنون بازگشايي شد. دانشكده پزشكي در سال 1313 تأسيس گرديد و بعد از انقلاب به همراه كليه بخشهاي وابسته به عنوان دانشگاه علوم پزشكي تهران از وزارت آموزش عالي جدا شده و تحت نظارت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي قرار گرفت.

  دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
دانشگاه شهید بهشتی با امکانات آموزشي و پژوهشي مناسب ، و با ارائه شيوه هاي نوين آموزشي ، تربيت نيروهاي متخصص جوان کشور را بر عهده دارد. این دانشگاه دارای کادر مجرب و متخصص متشکل از 575 عضو هيأت علمي ثابت تمام وقت و به همين تعداد عضو هيات علمي مدعو می باشد.

تعداد بازدید:   ۳
< >